• Kategorie
  • Intestivet Gel 15 ml

45.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 1-4 dni
Cena przesyłki 16.5
Kurier TZ 16.5
Kurier za pobraniem 22
Dostępność Mało
INTESTIVET Gel to preparat przeznaczony dla psów i kotów z chorobami przewodu pokarmowego, w szczególności związanymi z zaburzeniami równowagi mikroflory jelit. Preparat jest zalecany również dla zwierząt młodych, rosnących, w przypadku dysfunkcji przewodu pokarmowego, wynikającej głównie z błędów dietetycznych. Suplement zawiera aktywne kultury bakteryjne (probiotyk): Enterococcus faecium, wzbogacone w niezbędne w leczeniu chorób przewodu pokarmowego witaminy i minerały.
Wskazania:

wspomaganie leczenia farmakologicznego chorób przewodu pokarmowego, głównie związanych z zaburzeniem równowagi mikroflory
wspomaganie leczenia chorób trzustki, którym towarzyszy dysbakterioza
wspomaganie leczenia biegunek tła pokarmowego (wynikających z błędów dietetycznych)
profilaktycznie u szczeniąt i kociąt w trakcie zmiany sposobu żywienia
profilaktycznie u szczeniąt i kociąt pochodzących z miotów „dużego stopnia ryzyka" (choroby pasożytnicze, bakteryjne, wirusowe)
profilaktycznie u psów i kotów rosnących i dorosłych w okresach wystaw lub innych sytuacjach stresowych
Enterococcus faecium należy do szczepu żywych kultur bakteryjnych o działaniu probiotycznym. Szczep ten charakteryzuje się szybkim wzrostem i wysoką zdolnością do przejściowego zasiedlania przewodu pokarmowego gospodarza. Enterococcus faecium poprzez wytarzanie znacznej ilości kwasu mlekowego oraz innych substancji bakteriobójczych wykazuje działanie hamujące wzrost patogenów t.j: Salmonella, E. coli czy Shigella. Powyższy szczep jest bezpieczny w stosowaniu u zwierząt ze względu na brak jego patogenności, czy toksyczności wobec makroorganizmu. Dodatkowo istnieją doniesienia naukowe, informujące o wzmacnianiu przez szczepy probiotyczne nieswoistych mechanizmów obrony przeciwwirusowej oraz stymulacji produkcji przeciwciał przeciw Giardii.

Witaminy:
Witamina E - mieszanina tokoferoli, należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, pełniących w organizmie funkcję przeciwutleniacza. Chroni ona większość fosfolipidów błon komórkowych przed oksydacyjnym działaniem wolnych rodników.
Witamina C - kwas askorbinowy, bierze m.in. udział w przemianach tyrozyny i syntezie steroidów nadnerczowych. Wpływa na zachowanie prawidłowego potencjału oksydacyjnego komórki, "uszczelnia" naczynia krwionośne oraz pobudza syntezę kolagenu.
Witamina B1 - tiamina, należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie, wymaganych w diecie, szczególnie u kotów i młodych psów. Tiamina odgrywa zasadniczą rolę w procesach oddychania komórkowego i przemianach węglowodanów. Jest częścią składową koenzymu karboksylazy (pirofosforanu tiaminy), wzmaga czynność acetylocholiny oraz hamuje esterazę cholinową. Witamina ta zapewnia prawidłowy rozwój i funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego oraz mięśnia sercowego. Niedobór tiaminy u kotów prowadzi do rozwoju kardiomiopatii roztrzeniowej i/lub centralnej degeneracji siatkówki.
Witamina B2 -ryboflawina, należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Witamina B2 jest prekursorem koenzymów odpowiedzialnych za większość zachodzących w organizmie procesów utleniania i redukcji. Wraz z witaminą A wpływa na prawidłowe funkcjonowanie nabłonków przewodu pokarmowego, narządu wzroku, dróg oddechowych, naczyń krwionośnych i skóry; uczestniczy również w przemianach aminokwasów i tłuszczów.
Witamina B12 - kobalamina, aktywna biologicznie forma - cjankobalamina, produkowana jest przez mikroorganizmy przewodu pokarmowego. Witamina B12 działa jako koenzym w istotnych dla organizmu reakcji metylacji, zachodzących podczas przemian białek, tłuszczów i węglowodanów. Kobalamina bierze także udział w syntezie krwinek czerwonych, kwasów nukleinowych, czynnika wewnętrznego oraz tworzeniu otoczki mielinowej; dodatkowo obniża poziom lipidów.
Kwas foliowy - folacyna witamina B9, witamina M, witamina B11, w organizmie syntezowany jest przez bakterie jelitowe. Kwas foliowy reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek. Niezbędny dla prawidłowego funkcjonowanie przewodu pokarmowego, nerwowego i krwiotwórczego oraz wzrostu i rozwoju płodów. Wchłanianie kwasu foliowego jest efektywniejsze w obecności witaminy C, witamin z grupy B (gł. B6 i B12) oraz biotyny.
Kwas nikotynowy - łącznie z amidem kwasu nikotynowego wchodzi w skład witaminy B3. Może być syntezowany endogennie z tryptofanu. Jego działanie wiąże się z udziałem w reakcjach syntezy i rozkładu węglowodanów, tłuszczów i aminokwasów, podczas których dochodzi do uwalniania energii. Kwas nikotynowy bierze udział w syntezie krwinek czerwonych, hamuje toksyczne działanie związków chemicznych i niektórych leków, reguluje poziom cholesterolu we krwi, rozszerza naczynia krwionośne oraz korzystnie oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Kwas pantotenowy - witamina B5, składnik koenzymu A, uczestniczący w metabolizmie białek, tłuszczów (synteza cholesterolu) i węglowodanów. Uczestniczy w większości przemian energetycznych organizmu oraz syntezie hormonów i przekaźników nerwowych.
Sorbinian potasu - konserwant
Składniki:
Enterococcus faecium NCIMB10415, E1707; 3 x 1011; witaminy: A, C, B1, B2, B12, kwas pantotenowy, kwas nikotynowy
Analiza chemiczna:
Tłuszcz surowy: 87,9%
Białko surowe: 1,2%
Włókno surowe: 0,1%
Wilgotność: 0,4%
Popiół surowy: 5,5%
Na: 0%
Zalecane dawkowanie:
INTESTIVET Gel zaleca się stosować doustnie lub po wymieszaniu z pokarmem.
U psów:

2 - 3 razy dziennie w ilości, zależnej od wieku i wielkości psa
szczenięta powyżej 3 kg - 1 ml
psy ras małych (do 5kg) - 2 ml
psy ras średnich (6-15kg) - 3ml
psy ras dużych (16-30kg) - 5ml
U kotów:
Koty rosnące: 1ml, 1 lub 2 x dziennie
Koty dorosłe: 1-2 ml, 1 lub 2 x dziennie
Czas podaży: min. 3-7 dni lub wg szczegółowych zaleceń lekarza weterynarii
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.