• Kategorie
  • Vetfood VisioPet VetCaps 30 caps

76.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 1-4 dni
Cena dostawy 18
Kurier 18
Kurier za pobraniem 23
Dostępność Średnia dostępność
Produkt przeznaczony dla:


VisioPet VetCaps - unikatowy preparat, którego aktywne składniki wspierają prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku i chronią przed rozwojem chorób oczu o podłożu wolnorodnikowym (zaćma, jaskra, zwyrodnienie siatkówki).

Każda kapsułka VisioPet Vet Caps zawiera 14 antyoksydantów.
Antyoksydanty (inaczej przeciwutleniacze) to grupa związków, która zapobiega procesom utleniania w organizmie oraz ma zdolność do neutralizacji wolnych rodników, powstających w wyniku tej reakcji chemicznej. Reaktywne formy tlenu (wolne rodniki) uszkadzają białka, DNA, nienasycone kwasy tłuszczowe, wchodzące w skład błon komórkowych, polisacharydy oraz lipidy obecne we krwi. Są one przyczyną wielu chorób takich jak: zaćma, cukrzyca, zapalenie stawów, choroby serca, nerek czy nowotwory. Osłabienie, bądź załamanie bariery antyoksydacyjnej w komórkach przyspiesza proces starzenia się organizmu oraz prowadzi do stopniowej śmierci komórek w chorobach neurodegeneracyjnych. Gdy cząsteczka wolnego rodnika styka się z cząsteczką przeciwutleniacza, wówczas otrzymuje od niej brakujący elektron i jest neutralizowana. Bardzo ważna jest zatem regularna dostępność antyoksydantów w codziennej diecie zwierząt, aby ograniczać niekorzystne działanie reaktywnych form tlenu na ich organizm.
Kluczowe antyoksydanty zawarte w VisioPet VetCaps:
Przy każdym ze związków dołączamy grafikę (wygląd związku w naturze) w kółku, jak w ulotce Ocu-GLO).
Kwasy Omega-3 (EPA i DHA) - wpływają na ukrwienie nerwu wzrokowego, wspomagają leczenie syndromu suchego oka i chronią przed utratą wzroku. Znacząco zmniejszają ryzyko zwyrodnienia plamki źółtej (AMD), zabezpieczają przed uszkodzeniami nerwów przy cukrzycy oraz mielopatii degeneracyjnej.
Ekstrakt z zielonej herbaty (Galusan epigallokatechiny) - przeciwdziała wielu schorzeniom okulistycznym (jaskra, degeneracja siatkówki) o podłożu wolnorodnikowym ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne. Neutralizuje on reaktywne formy tlenu, które uszkadzają ważne składniki komórek - DNA, białka, tłuszcze i prowadzą do uszkodzeń siatkówki oraz innych tkanek narządu wzroku.
Ekstrakt z pestek winogron (Proantocyjanidyny) - charakteryzuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwutleniające, przeciwnowotworowe oraz rozszerzające naczynia krwionośne. Usprawnia mikrokrążenie w gałce ocznej, przyspiesza leczenie stanów zapalnych spojówek i może hamować powstawanie zaćmy oraz jaskry.
Ekstrakt z borówki czarnej (Antocyjany) - jest wykorzystywany w leczeniu ślepoty oraz osłabieniu wzroku związanego z nadwrażliwością na światło. Pomaga siatkówce sprawniej adaptować się do zmiennego naświetlenia, wzmacnia naczynia włosowate w oku i chroni przed zwyrodnieniem siatkówki i jaskrą, wynikającą ze zbyt wysokiego ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Ekstrakt ten blokuje angiogenezę i ogranicza przepuszczalność naczyń oraz krwotoki w przypadku retinopatii cukrzycowej. Skutecznie przeciwdziała chorobom siatkówki przebiegającym z udziałem rozwoju nieprawidłowych naczyń krwionośnych.
Ekstrakt z aksamitki (Luteina i Zeaksantyna) - zawiera karotenoidy, które są niezbędne do ochrony soczewki i siatkówki przed oksydantami oraz promieniowaniem UV (wysokoenergetycznym światłem niebieskim). Wykazuje działanie antyzapalne, antyutleniające, zmniejszające zmęczenie oczu i zabezpieczające przed rozwojem zaćmy.
Ekstrakt z ginkgo biloba (Ginkoflawonoglikozydy) - zwiększa ukrwienie tkanek narządu wzroku i powoduje znaczną, długoterminową poprawę wzroku chorych z degeneracją siatkówki. Wspomaga aktywność umysłową, zdolność prawidłowego postrzegania, zapamiętywania i neutralizuje działanie wolnych rodników w organizmie.
Kwas alfa-liponowy (ALA) - hamuje proces glikacji białek i rozwój retinopatii cukrzycowej, polepszając znacznie stan narządu wzroku. Chroni komórki nerwowe przed uszkodzeniem występującym w neuropatii cukrzycowej, uwrażliwia komórki na działanie insuliny i obniża stężenie glukozy w krwiobiegu. W wielu badaniach na zwierzętach cierpiących z powodu rozmaitych chorób oczu (jaskra, zaćma, retinopatia barwnikowa) każdorazowo wykazano istotną poprawę funkcji wzroku przy regularnym stosowaniu związku.
Ekstrakt z pomidora (Likopen) - chroni oczy przed degeneracją siatkówki, która może prowadzić do ślepoty. Dotychczasowe publikacje wskazują, że likopen zmniejsza ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej oka, utleniania lipidów surowicy krwi oraz występowania nowotworów.
Astaksantyna - chroni tkanki mózgowe przed stresem oksydacyjnym, dzięki możliwości przekraczania bariery krew-mózg. Przeprowadzone badania naukowe na zwierzętach donoszą, że astaksantyna zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru, poprawia aktywność ruchową po udarze mózgu, polepsza przewodnictwo elektryczne w siatkówce oka i przywraca parametry siatkówki do normy u pacjentów z jaskrą.
Witamina A, C i E - kompleks witamin o działaniu antyoksydacyjnym, które są niezbędne dla funkcjonowania oraz odnowy tkanki nabłonkowej, co uzależnia prawidłową strukturę i funkcję oka, a tym samym zdolność poprawnego widzenia. Regulują proces wydzielania płynu łzowego, zwiększają odżywienie soczewek i hamują uszkodzenia związane z działaniem wolnych rodników.
Cynk (w postaci chelatu) - przyczynia się do lepszego odżywienia i ukrwienia gałki ocznej. Najwięcej tego mikroelementu znajduje się w siatkówce oka, a jego niedobór może prowadzić do krótkowzroczności. Pacjenci ze zwyrodnieniem plamki żółtej, u których suplementowano ten pierwiastek zgłaszali znaczącą poprawę wzroku.


WSKAZANIA:


Wspomaganie leczenia zaćmy i jaskry,
Wspomaganie leczenia retinopatii,
Okres przed i po zabiegu okulistycznym,
Zwierzęta z cukrzycą,
Choroby neurodegeneracyjne,
Zwierzęta geriatryczne,
Intensywny wysiłek fizyczny u psów pracujących i sportowych,


SKŁAD:

żelatyna (otoczka), olej rybi (zródło kwasów tłuszczowych Omega-3), lecytyna sojowa, ekstrakt z zielonej herbaty, kwas alfa-liponowy, ekstrakt z pomidora (źródło likopenu), stearynian magnez
DODATKI DIETETYCZNE:

DODATKI DIETETYCZNE
1 kapsułka
1 kg


Witamina A (octan retinylu)
854,2 IU
1017000 IU


Witamina C (kwas askorbinowy)
84,4 mg
100,5 g


Witamina E (tokoferol)
43,07 IU
51270 IU


Witamina B1 (monoazotan tiaminy)
1735,9 μg
2,06 g


Witamina B2 (ryboawina)
2209,4 μg
2,6 g


Nikotynamid
23,14 mg
27,5 g


D-pantotenian wapnia
10,25 mg
12,2 g


Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)
2209,4 μg
2,6 g

DODATKI SENSORYCZNE: ekstrakt z pestek winogron, ekstrakt z borówki czarnej, ekstrakt z aksamitki, ekstrakt z ginkgo biloba, astaksantyna, dwutlenek tytanu (otoczka)

Preparat pomaga zadbać o zdrowie i funkcjonowanie oczu, poprzez działanie przeciwutleniające, spowalniajace proces starzenia się narządu wzroku i wzmacniające naczynia krwionośne.
STOSOWANIE:

Zaleca się podawać 1 kapsułkę na 20 kg masy ciała zwierzęcia. U mniejszych zwierząt należy zawartość kapsułki podzielić proporcjonalnie do rekomendowanego stosowania i wymieszać z pokarmem suchym, mokrym lub wodą.
Preparat występuje w formie otwieralnych kapsułek z zastosowaną innowacyjną technologią mikrokapsułkowania. Zaleca się podawać produkt wraz z posiłkiem. Rekomendowana porcja dzienna może zostać rozłożona na kilka posiłków.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.